Skip Repetitive Navigational Links

Please login.

 

Macron Amateur Cup 2015-16

1st Round

Amateur Cup Saturday Section North


Chancery v Mourne Cel OFF
Columbas Rvs 2 St Brendans Hosp 4
East Wall/Bessborough 1 Skerries Town 0
Greenfield Pk 0 Vianney Boys 0 Greenfield Pk won 4-2 on pens
Griffith Rvs 4 Dunshaughlin Yths 1
Hartstown/Huntstown FC 3 St Pats Phoenix 0
Kilbarrack Utd 0 Ely Woodlawn 1
Kilmore Cel 7 Marino Ath 1
Lusk Utd 1 Broombridge 2
Malahide Utd 2 Schalke Rvs 4
Mountview FC 6 Celtic Pk 0
North County FC 3 Loughshinney FC 0
Real Transylvania 2 Rivervalley Rngs 0
Verona SPL 4 Swords Cel 0

Amateur Cup Saturday Section South


Ballyouster Utd 3 Lucan Utd 3 Lucan won 3-2 on pens
Bangor Cel 8 Drumfinn Cel 0
Booth Rd Cel 1 Walkinstown Utd 2
Dundrum FC 4 Harding IIFC 2
Garden Co 5 Brookfield Cel 2
Greystones Utd 2 Lazio 1
JFT 96 4 Ballyfermot Utd 0
Killinarden FC v Kilnamanagh FC NR
Palmerstown 2 Terenure FC3
Rialto FC 1 Larkview 2
Spartak Dyn 1 Cottage Cel 3
Tymon Bawn FC 0 Glenville FC 5

Amateur Cup Sunday Section


AFC Stamullen 3 Chanel Jnrs 0
Arthur Griffith Pk 3 Ballsbridge 4
Baldoyle Utd 7 Frankfort FC 2
Carndonagh FC 1 St Columbans SYC 7
Chanel SSC 5 Portrane Ath 0
Clonshaugh SSFC 1 Irishtown FC 2
FC Locomotiv 3 DAA FC 2
Liberties FC 1 OLV 1 OLV won 4-3 on pens
Markievitz Cel 1 Elm Mount FC 2
Whitehall Rgs 0 St Maelruanes 3

2nd Round


Baldoyle Utd 1 Elm mount FC 2
Bangor Cel 8 Walkinstown Utd 2
Broombridge FC 4 Hartstown/Huntstown FC 3
Ely Woodlawn v Mourne Cel OFF
FC Lokomotive 5 St Maelruans 4
FC Transylvania 4 St Brendans Hosp 2
Garden County FC 3 Dundrum FC 1
Greystones Utd 4 Kilnamanagh FC 4 Kilnamanagh won 7-6 on pens
Griffith Rvs 0 Greenfield Pk 1
JFT 96 3 Terenure FC 1
North County FC 1 East Wall/Bessborough 0
OLV 0 AFC Stamullen 3
Raheny Utd 3 Kilmore Cel 3 Kilmore cel won 3-1 on pens
St Columbans SYC 0 Ballsbridge FC 3
Stamullen FC 0 Irishtown FC 3

3rd Round


Broombridge 1 Knockmitten 2
Chanel SSC 0 Ballsbridge 0 Chanel SSC won 5-4 on pens
Corduff FC 5 Lucan Utd 1
Cottage Cel 5 Bangor Cel 5, Cottage won 3-0 on pens
FC Lokomotive 2 AFC Stamullen 1
Finglas Utd 1 Kilmore Cel 1 Kilmore Cel won 5-4 on pens
Glenville 2 Killester 3
Irishtown 0 Elm Mount 3
JFT 96 3 Mountview CFC 3 JFT 96 won 5-4 on pens
Kilnamanagh 3 Cherry Orchard 2
Larkview Boys 1 FC Transylvania 6
North County FC 7 Ely Woodlawn 0
Patrician Cel 3 Drumcondra FC 0
Peamount Utd 3 Schalke Rvs 1
Real Transylvania 2 Garden Co 1
Verona FC 1 Greenfield Pk 7


4th Round


Corduff FC 5 JFT 96 2
Greenfield Pk 1 Kilmore Cel 6
Knockmitten 2 Patrician Cel 4
Chanel SSC 4 FC Lokomotive 1
Elm Mount 2 FC Transylvania 2 Elm Mount won 6-5 on pens
Kilnamanagh 4 Real Transylvania 1
North County FC 3 Cottage Cel 0
Peamount Utd 3 Killester Utd 0

Qtr Final


Elm Mount 0 Kilnamanagh FC 6
Peamount 0 Patricians Cel 0 Patricians Cel won 5-4 on pens
Corduff FC 4 Chanel SSC 3
North County 1 Kilmore Cel 2

Semi Final


Corduff 5 Kilnamanagh 2
Patrician Cel 2 Kilmore Cel 2 Kilmore Cel won 6-5 on pens

Final


Corduff FC 1 Kilmore Cel 5