Skip Repetitive Navigational Links

Please login.

 

Macron Amateur Cup 2017


Amateur Cup Saturday Section North


Round 1


Balbriggan FC 1 Hartstown/Huntstown 3
Chanel SSC 1 Broombridge FC 4
Clontarf Ath 2 Swords Cel 4
Ely Woodlawn 5 Raheny Utd 2
Greenfield 6 Chancery 1
Kilmore Cel 3 Griffith Rvs 1
Malahide Utd 6 St Brendans Hosp 3
Marino Ath 4 Schalke Rvrs 6
Mountview CFC 1 Real Transylvania 2
Sandyhill/Shangan 3 Verona Sports 1
Trinity Donaghmede 0 Skerries Town 0 Skerries Town won 4-2 on pens
Vianney Boys 1 Rivervalley Rgs 6
Whitehall Rgs 4 Celtic Pk 1
Whyteleaf Utd 1 Dunshaughlin Yths 2

Round 2


Broombridge Utd 1 Greenfield Pk 2
Dunshaughlin Yths 3 Real Transylvania 4
Skerries Town 3 Ely Woodlawn 0
Swords Cel 2 Hartstown/Huntstown 4
Whitehall Rgs 0 Rivervalley Rgs 1

Amateur Cup Saturday Section South


Round 1


Ballyfermot Utd 3 Booth Rd Cel 1
Brookfield Cel 3 Killinarden FC 1
FC Transylvania 2 Sacred Heart 2 FC Transylvania won 7-6 on pens
Harding IFC 3 Dundrum FC 1
JFT 96 V Glenville OFF
Larkview Boys 0 Kilnamanagh FC 2
Lucan Utd 4 Cherry Orchard 4 Cherry Orchard won 3-0 on pens
Palmerstown Utd 3 Terenure FC 3 Terenure fc won 3-2 on pens
Rialto FC 2 Cottage Cel 1
Spartak Dynamo 2 Peamount Utd 4
Tymon Bawn 2 Walkinstown Utd 4

Round 2


Ballyouster 5 Lazio 2
FC Transylvania 2 Cherry Orchard 2 FC Transylvania win 5-3 on Pens
Rialto FC 4 JFT 96 3
Terenure FC 0 Kilnamanagh FC 2

Amateur Cup Sunday Section


Round 1


Baldoyle Utd 3 Portrane Ath 2
Ballsbridge FC 2 Marks Cel 0
Carndonagh 4 Balrothery 2
Clonshaugh 7 Frankfort FC 2
Confey FC 4 Limekiln 1
Hyde Pk v Liberties OFF
Irishtown 1 Elm Mount 5
Loughshinny Utd 2 St Columbans Syc 2 St Columbans Won 4-3 On Pens
Newlands Castle Pk 1 Markievicz Cel 2
St Maelruans 6 OLV 2
Stamullen FC 0 DAA FC 7

Round 2


Carndonagh v Elm Mount, OFF
DAA FC 0 Confey FC 3
Liberties 2 Clonshaugh 3
St Maelruans 1 St Columbans 2
Ballyouster 3 Ballyfermot Utd 3 Ballyouster won 4-2 on pens

Round 3


Baldoyle Utd 0 Finglas Utd 5
Ballsbridge FC 1 FC Transylvania 1 Ballsbridge FC won 5-4 on pens
Ballyouster 6 Columbans SYC 4
Carndonagh 0 Elm Mount 10(ten)
Corduff FC 3 Elm Mount FC 0
East Wall/Bessborough 3 Sandyhill/Shangan 2
Harding II FC 3 Schalke Rvs 0
Hartstown/Huntstown 3 Clonshaugh 6
Kilmore Cel 3 Killester Utd 2
Kilnamanagh 3 Greystones 4
Malahide Utd 2 Brookfield Cel 2 Malahide won 5-4 on pens Markievicz Cel 5 Confey FC 2
Patrician Cel 5 Greenfield Pk 0
Rialto 0 Peamount Utd 3
Rivervalley Rgs 1 Garden Co 3
Skerries Town 0 Knockmitten FC 2
Walkinstown Utd 2 Real Transylvania 2 Real Transylvania won 4-2 0n pens


Round 4

Corduff FC 6 Garden Co 0
EastWall/Bessborough 3 Knockmitten FC 0
Harding IIF 1 Greystones FC 4
Malahide Utd 0 Clonshaugh 2
Markievicz Cel 3 Patrician Cel 2
Peamount Utd 1 Ballyouster 2