Skip Repetitive Navigational Links

Please login.

 

Global Sports Amateur Cup 2018

Supported By Global Sports

Global Sports Amateur Cup Saturday Section North


Round 1


Balbriggan FC 3 Portmarnock AFC 2
Ballymun Utd 2 Chanel SSC 0
Donnycarney Utd 2 Wyteleaf Utd 1
Dunshaughlin Yths 1 Corduff FC 3
Elm Mount FC 0 Trinity Donaghmede 4
Greenfield Pk 3 Skerries Town 0
Hartstown/Huntstown 1 Broombridge FC 1 Broombridge won 5-4 on pens
Marino Ath 2 Malahide Utd 1
Patrician Cel 2 Griffith Rvs 3
Rivervalley Rgs 1 Swords Cel 6
Schalke Rvs 1 Ely Woodlawn 1 Ely Woodlawn won 4-2 on pens
St Brendans Hosp 3 Celtic Park 4
Vianney Boys 4 Kinsealy Utd 0
Raheny Utd BYE

Round 2


Broombridge FC 3 Vianney Boys 0
Marino Ath 2 Swords Cel 2 Marino Ath won 8-7 on pens
Raheny Utd 3 Ely Woodlawn 0
Trinity Donaghmede FC 8, Balbriggan FC 0.

Global Sports Amateur Cup Saturday Section South


Round 1


Ballyfermot Utd 4 Rathnew FC 2
Boot Rd Celtic 6 Cherry Orchard 5
Chancery FC v Brookfield Cel OFF
Cottage Cel 5 Dundrum FC 1
Glenville FC 2 Ballyouster Utd 1
Harding IIF 1 Lucan Utd 4
JFT 96 3 Colepark Utd 1
Kilnamanagh FC 1 Larkview FC 0
Lazio FC 2 Terenure FC 5
Palmerstown FC 1 Walkinstown Utd 2
Peamount Utd 3 Tymon Bawn FC 1
Sacred Heart/Killinarden 2 Garden Co 2 Sacred Heart/Killinarden won 9-8 on pens
Spartak Dynamo 0 Templeogue 2
Cabinteely FC BYE

Round 2


Lucan Utd 4 Ballyfermot Utd 1
Peamount Utd 0 Cottage Cel 0 Cottage cel won 5-4 on pens
Glenville 2 Cabinteely 3
JFT 96 v Brookfield Cel, Abandoned
Boot Rd Cel 3 Terenure 5
Walkinstown Utd 4 Kilnamanagh FC 4; Walkinstown won 4 – 3 on pens.



Global Sports Amateur Cup Sunday Section


Round 1


Balrothery FC 3 Frankfort FC 2
Irishtown FC 1 St Columbans SYC 0
OLV 1 Confey FC 4
Stamullen 1 Clonshaugh SSFC 2
Ballsbridge FC v St Maelruans OFF
Marks Cel 0 Markievicz Cel 2
Limekiln FC 3 Loughshinny Utd 0
Liberties FC 8 Hyde Park 1
Newlands/Castle Pk 1 Portrane Ath 1 Portrane won 3-1 on pens
Dublin Airport FC 1 Whitehall Rngs 3

Round 2


Ballsbridge FC 4 Whitehall Rngs 0
Markievicz Cel 6 Balrothery FC 2
Portrane Ath 0 Clonshaugh SFC 3



Global Sports Amateur Cup 3rd Rd


Ballsbridge FC 1 Lucan Utd 1 Ballsbridge won 4-1 on pens
Bluebell FC 2 Markievicz Cel 3
Celtic Pk 3 Broombridge 4
Corduff FC 0 Templeogue 3
Donnycarney Utd 3 Cottage Cel 1
Greenfield Pk 2 Cabinteely FC 1
Greystones FC 1 Sandyhill Shangan 2
Irishtown FC 0 Mountview CFC 4
Liberties FC 1 Killester Utd 2
Limekiln 0 Griffith Rvs 3
Marino Ath 2 Clonshaugh SSFC 2 Marino Ath won 5-3 on pens
Raheny Utd 5 Rialto FC 2
Real Transylvania 1 Trinity Donaghmede 1 Real Transylvania won 8-7 on pens
Sacred Heart/Killinarden 5 Confey FC 1
Walkinstown Utd 2 JFT 96 2 Walkinstown won 3-1 on pens



Global Sports Amateur Cup 4th Rd


Ballsbridge FC 2 Marino Ath 2 Marino Ath won 5-4 on pens
Donnycarney FC 5 Walkinstown Utd 0
Killester Utd 2 Templeogue 2 Killester won 4-2 on pens
Markievicz Cel 3 Griffith Rvrs 1
Raheny Utd 4 Mountview CFC 3
Real Transylvania 0 Sandyhill Shangan 3
Sacred Heart Killinarden 2 Greenfield Pk 6
Terenure FC 1 Broombridge Utd 2



Global Sports Amateur Cup Qtr Final


Donnycarney Utd 0 Greenfield Pk 2
Killester Utd 4 Marino Ath 0
Markievicz Cel 1 Broombridge Utd 0