Skip Repetitive Navigational Links

Please login.

 

Uhlsport Amateur Cup 2019


Uhlsport Amateur Cup Saturday Section


Round 1


Ballyoulster Utd 2 Balbriggan FC 5
Dundrum 0 Garden Co 6
Dunshaughlin Yths 2 Cottage Cel 1
Glenville FC 1 Celtic Pk FC 6
Harding IIF 4 Collinstown FC 3
Hartstown/Huntstown 2 Greenfield Pk 0
Kilnamanagh 6 Ballyfermot Utd 1
Kinsealy Utd 0 Garda FC 3
Marino Ath 0 Griffith Rvrs 4
Palmerstown 0 Rathnew 5
Patrician Cel 3 Ashbourne Utd 0
Raheny Utd 4 JFT 96 2
Rialto 3 Colepark utd 1
Rosemount Mulvey 3 Glebe North 0
Skerries Town 5 Rivervalley Rgs 4
Spartak Dynamo 5 Chanel SSC 0
St Brendans Dingle 1 Larkview 1 St Brendan’s/Dingle won 3-1 on pens
St Ita’s FC 2 Ely Woodlawn 1
Stoney batter Ath 2 Boot Rd Cel 4
Swords Cel 2 Cabinteely FC 1
Templeogue Utd 11 Alpine /Oldchurch 0
Terenure FC 3. Malahide Utd 2
Tymon Bawn 2 Mountview CFC 1
Vianney Boys 1 Sacred Heart / Killinarden 2
Walkinstown Utd 1 Lazio FC 1 Lazio won 4-2 on pens

Round 2


Balbriggan 3 Rosemount Mulvey 0
Elm Mount 5 Raheny Utd 2
Griffith Rvs 2 Kilnamanagh 2 kilnamanagh won 4-3 on pens
Harding IIFC 3 Booth Rd Cel 4
Lazio FC 2 Garda FC 0
Markievicz Cel 3 Ballsbridge 1
Patrician Cel 2 Templeogue Utd 0
Rathnew AFC 5 Garden Co 2
Rialto FC 1 Celtic Pk 0
Sacred Heart/Killinarden 3 St Ita's 0
Skerries Town 4 Swords Cel 2
Spartak Dynamo 0 Hartstown/Huntstown 0 Spartak Dynamo won 4-2 on pens
Terenure 4 St Brendans / Dingle 3
Tymon Bawn 1 Dunshaughlin Yths 0


Uhlsport Amateur Cup Sunday Section


Preliminary Round


Mourne Cel 0 Newlands Castlepark 4

Round 1


Ballsbridge 4 Confey 1
Balrothery 2 Frankfort 0
Hyde Pk 6 Liberties 3
Irishtown 2 Markievicz Cel 4
Marks Cel 2 Dublin Airport 2 Marks cel won 5-4 on pens
OLV 1 Portrane Ath, 0
Stamullen 1 St Columbans 3
Whitehall Rgs 4 Newlands Castlepark FC 1

Round 2


Balrothery 8 Whitehall Rgs 2
Hyde Pk 3 Marks Cel 0
St Columbans 8 OLV 1


Round 3


Balrothery FC 3 Skerries Town 0
Boot Road Cel 1 Peamount Utd 4
Cherry Orchard 2 Bluebell Utd 4
Hyde Pk 1 Trinity Donaghmede 4
Killester/Donnycarney 3 St Columbans SYC 3 St Columbans won 3-1 on pens
Patrician Cel 5 Kilnamanagh FC 5 Patricians cel won 16-15 on pens
Real Transylvania 5 Spartak Dynamo 3
Rialto FC 2 Portmarnock AFC 0
St Anthony's 3 Sacred Heart/Killinarden 0
Tymon Bawn 7 Terenure FC 2


Round 4


Balrothery 1 Real Transylvania, 1 Real Transylvania won 4-3 on pens
Lazio 0 Sandyhill Shangan, 11
Markievicz Cel 6 Rathnew AFC 2
Peamount Utd v Elm Mount FC OFF
Rialto 0 Patrician Cel 2
St Anthony’s 0 Trinity Donaghmede 4
St Columbans SYC 6 Balbriggan FC 3
Tymon Bawn 0 Bluebell Utd 2