Skip Repetitive Navigational Links

Please login.

 

Jim Byrne Cup 2015-16

1st Round


Griffith Rvrs 0 Brookfield Cel 2
Glenville 3 Vianney Boys 2

2nd Round


Larkview Boys 3 Bangor Cel 5
Brookfield 2 Real Transylvania 10
Broombridge FC 0 Kilmore Cel 3
Chancery FC 2 Ely Woodlawn 2 Chancery won 6-5 on pens
Clonshaugh SSC 3 Drumfinn Cel 0
Corduff FC 2 Rivervalley Rgs 1
Cottage Cel 1 Peamount Utd 9
Dundrum 6 Dunshaughlin Yths 0
East Wall/Bessborough 3 Palmerstown 0
Elm Mount 5 Kilbarrack Utd 0
FC Transylvania 6 Walkinstown Utd 2
Finglas Utd 2 Terenure FC 1
Garden Co B 5 Cherry Orchard 6
Glenville 3 Larkview Boys B 0
Greenfield Park 3 Chanel SSC 0
Greystones Utd (A) 3 Drumcondra FC 2
Harding IIF 0 Killester Utd 5
Hartstown /Huntstown 4 Patrician Cel B 0
JFT96 7 Lazio FC 1
Kilnamanagh 3 Ballyouster Utd 0
Knockmitten 7 Loughshinney FC 2
Larkview Boys B v Glenville
Lucan Utd 5 Garden Co A 4
Lusk Utd 3 St Brendans Hosp 0
Marino Ath 3 Ballyfermot Utd 2
Mountview CFC 3 Celtic Pk 0
North County 3 Columbas Rvs 3 North County won 3-0 on pens
Patrician Cel A 3 Malahide Utd 0
Schalke Rvs 6 Killinarden FC 0
Skerries Town 3 Greystones Utd B 0
Spartak Dynamo 2 Verona FC 5
Swords Cel 2 Rialto FC 4
Tymon Bawn FC 3 Boot Road Cel 0

3rd Round


Bangor cel 0 Skerries Town 3
Cherry Orchard 2 Lusk Utd 1
Clonshaugh SSC 0 Greenfield Park 3
Dundrum 3 Finglas Utd 6
East Wall/Bessborough 3 Verona FC 0
Elm mount 0 Mountview cfc 3
FC Transylvania 1 Kilnamanagh FC 4
Glenville FC 3 Tymon Bawn FC 0
JFT 96 3 Marino Ath 3 Marino Ath won 5-4 on pens
Knockmitten 3 Killester Utd 0
Larkview 3 Bangor Cel 5
Lucan Utd 3 North County FC 2
Patrician Cel (A) 1 Kilmore Cel 2
Peamount utd 7 Hartstown/Huntstown 2
Real Transylvania 1 Greystones Utd A 0
Rialto FC 3 Chancery FC 0
Schalke Rvrs 0 Corduff FC 3

Last 16


1 Peamount Utd 5 Glenville 0
2 Marino Ath 1 Rialto 3
3 Skerries Town 3 Finglas Utd 0
4 Eastwall/Bessborough 3 Cherry Orchard 1
5 Knockmitten 3 Greenfield Pk 1
6 Mountview 2 Kilnamanagh 1
7 Real Transylvania 2 Lucan Utd 2 Real Transylvania won 4-2 on pens
8 Corduff FC 2 Kilmore Cel 2 Kilmore Cel won 4-2 on pens


Last 8


2 v 3 Rialto 3 Skerries Town 0
8 v 5 Kilmore Cel 2 v Knockmitten 2 Knockmitten won 5-4 on pens
1 x 7 Peamount 0 Real Transylvania 0 Peamount won 5-3 on pens
4 x 6 East Wall/Bessborough 5 Mountview 2

Semi Final


Eastwall/Bessborough 3 Peamount Utd 2;
Rialto FC 2 Knockmitten 2 Knockmitten won 3-1 on pens

Final


Knockmitten 2 East Wall/Bessborough 4