Skip Repetitive Navigational Links

Please login.

 

LFA O’35 Cup 2019

1st Round


Athy Town 1 St Anthony’s Kilcoole A 2
Balbriggan FC 1 Booth Road Cel 3
Baltinglass Town 2 Trinity Donaghmede (Prem) 3
Bluebell Utd 4 Leixlip Utd (Div. 2) 2
Caragh Cel 3 Garden County B 0
Colepark Utd 0 Rathnew AFC 1
Ely Woodlawn FC 0 Naas AFC 3
Enfield Cel 1 Mountview CFC 5
Frankfort FC 0 Cherry Orchard FC 6
Hyde Park 1 Killester/Donnycarney(Prem) 8
Irishtown 6 Garden Co A 2
JFT 96 3 Kilnamanagh FC 4
Liberties FC 3 Dundrum FC 2
Marino Ath 3 Spartak Dynamo 3 Spartak dynamo won 6-5 on pens
Markievicz Cel 5 Newbridge Town 2
Maynooth Town 0 Dublin Airport FC 3
Mourne Cel 2 St Brendans/Dingle 4
Mullingar Ath 3 Crettyard Utd 2
New Oak Boys 3 St Anthony’s Kilcoole B 0
Newlands Castlepark 3 Killeshin FC 2
OLV FC 1 Garda FC 4
Patrician Cel 3 Leixlip Utd (Div. 1) 1
Peamount 4 Malahide Utd 1
Rialto FC 2 Killester Donnycarney (Div. 2) 1
River-valley Rgs 0 Raheny Utd 3
Rock Cel 5 Harding IF FC 2
Sallins Cel 3 Skerries Town 0
Sandyhill Shangan Ath 3 Griffith Rvrs 1
St Columbans SYC 3 Collinstown FC 3 Collinstown Fc won 4-3 on pens
Stoneybatter Ath 0 Portmarnock AFC 3
Straffan AFC 6 Clonmullion FC 1
Swords Cel 1 Clane Utd 1 Clane Utd won 5-4 on pens
Trinity Donaghmede (Div 2) 2 Coill Dubh AFC 1
Tymon Bawn 3 Templeogue Utd 6
Walkinstown FC 2 Elm Mount FC 2 walkinstown Fc won 4-2 on pens
Willow Park 3 Real Transylvania 1

2nd Round


Carlow Rvs 1 Templeogue 3
Kilnamanagh AFC 8 Spartak Dynamo FC 2
Newlands/Castlepark 3 Rathangan FC 1
Sallins Cel 0 Mullingar Ath 1
Sandyhill/Shangan 3 Trinity Donaghmede (Prem) 3 Trinity Donaghmede won 4-2 on pens
St Brendans/Dingle 1 St Anthony’s Kilcoole (A) 1 St Anthonys won 4-2 on pens

3rd Round


Bluebell Utd 5 Clane Utd 0
Dublin Airport FC 1 Mullingar Ath 3
Irishtown FC 1 Boot Road Cel 1 Irishtown won 4-3 on pens
Killester/Donnycarney (Prem) 3 Rialto FC 0
Kilnamanagh AFC 3 St Anthony’s Kilcoole (A) 0
Liberties FC 3 Markievicz Cel 4
Mountview CFC 3 Raheny Utd 3 Raheny won 6-5 on pens
Naas AFC 1 Templeogue Utd 1 Templeogue won 8-7 on pens
New Oak Boys 3 Garda FC 0
Newlands Castlepark 5 Walkinstown Utd 0
Patrician Cel 4 Trinity Donaghmede FC (Div. 2) 1
Peamount Utd 2 Collinstown FC 1
Portmarnock AFC 1 Cherry Orchard FC 0
Straffan AFC 3 Rock Cel 0
Trinity Donaghmede (Prem) 8 Rathnew AFC 0
Willow park 4 Caragh Cel 0

4th Round


Irishtown 2 Bluebell Utd 3
Killester/Donnycarney (Prem) 2 Markievicz Cel 1
Mullingar Ath 0 Trinity Donaghmede 2
New Oak Boys 2 Patrician Cel 3
Peamount Utd 2 Straffan AFC 0
Portmarnock 2 Newlands Castlepark 0
Raheny Utd 4 Kilnamanagh 2
Willow Pk 8 Templeogue Utd 3

Qtr Final


Bluebell 2 Peamount Utd 3
Portmarnock AFC 1 Killester/Donnycarney 3
Trinity/ Donaghmede (Prem) 5 Raheny Utd 0
Willow Park FC 6 Patricians Cel 1